Správný výběr bruslí Bauer (Supreme vs. Vapor vs. Nexus): Část 2. VAPOR

11. 11. 2020 | Richard

Hokejový trh obsahuje mnoho různých značek. My se podíváme konkrétně na značku Bauer, která rychle uniká konkurenci, zejména ve sféře hokejových bruslí. Značka Bauer má v nabídce 3 různé typy (řady) bruslí. Jmenovitě je to řada Supreme, Vapor a Nexus. Každá rada má svá specifika a hlavním cílem je obsáhnout co největší škálu hráčů. Kolik lidí, tolik chodidel. Tyto modelové řady vědí zaujmout, ať už svým vzhledem nebo unikátními technologiemi. Ne každý však ví jaké rozdíly se skrývají za těmito třemi velikány. V této minisérii si to postupně vysvětlíme.

Bauer Vapor, Supreme, & Nexus: Which One Is Right For Me?- Discount Hockey

Něco málo z historie

Úplně první modelová řada, se kterou Bauer přišel, byla právě řada Supreme. Díky této řadě začala být značka populární iv zámoří, v NHL. Modelová řada prošla mnoha úpravami z klasického tvaru do anatomického, tak jak ji známe dnes. Později přišel Bauer s novou modelovou řadou, Vapor, která s sebou přinesla vysloveně technologickou revoluci na trhu. Základní změnou byly odlehčené nože. Právě tato řada přinesla obrovský úspěch a posunula Bauer na čelo trhu s bruslemi. Nejnovější a zatím tedy poslední rada od Bauer je Nexus, která postupně nabývá více a více popularity díky klasickému stylu a střihu.

Bauer Ice Skate History from the very beginning to the latest models

Starší verze řady Vapor

Na první pohled rozlišuje barva

Hned první co si všimnete, každá modelová řada má jinou barvu. Bauer zvolil pro své řady ikonické barvy, aby bylo na první pohled jasné, o jaký model se jedná. V tomto případě, je to však nepodstatný rozdíl. Každá modelová řada se rozlišuje ve tvaru, respektive ve střihu vnitřní boty.

Introducing the 2019 Bauer Vapor Ice Hockey Sticks | Pure Hockey

Tentokrát se podíváme na modelovou řadu Vapor. Model Vapor 2X Pro je jeden z nejpopulárnějších modelů v NHL. V sezóně 2019/2020 více než 55% hráčů obouvaly tyto brusle. Důvodem je tvar brusle z hlediska chodidla. Model Vapor má zúžený tvar, což znamená, že mají standardní špičku ale zúženou (pocit téměř jako s rukavicemi) patu. Tento zúžený tvar eliminuje zbytečný místo v botě a podporuje tak opravdový výkon. Jsou určeny zejména pro hráče, kteří potřebují dosáhnout co nejvyšší rychlost a tvar pasuje na většinu chodidel.

Na celou nabídku řady Vapor si můžete prohlédnout na našem eshopu.

Bauer Supreme vs. Vapor vs. Nexus Skates | Pure HockeyBauer Hockey Skate Comparison - Supreme, Vapor, Nexus - Honest Hockey

Vybírané hvězdami

Modelová řada Vapor je populární i mezi hráči NHL. Patrick Kane nebo Auston Matthews jsou příkladem této řady a momentálně obouvají nejnovější model Vapor 2X Pro.

auston matthews

Auston Matthews v zápase NHL se svými bruslemi Vapor 2X Pro.

Na závěr tu máme video, kde jsou brusle Vapor 2X Pro představeny i na ledě.

2 komentáře u „Správný výběr bruslí Bauer (Supreme vs. Vapor vs. Nexus): Část 2. VAPOR

    1. Richard Autor příspěvku

      Brusle Nexus se bohužel přestaly vyrábět, proto nemáme dostupný žádný aktuální článek. Nexus nahradili rekreačnější modely X-LP a X-LS.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *