Inovace v oblasti X-Technology

23. 8. 2018 | Monika

V následujícím roce 2019 švýcarský výrobce X-Bionic představí tři nové inovativní technologie – Tentacle, PolarFur a ThermoSyphon. Nejdůležitější technologií je ThermoSyphon, která získala ocenění ISPO Award Gold Winner a Plus X Award pro vysoce funkční oblečení.

most innovative brand

Termoregulace a odvod vlhkosti 4.0

Vycházejíc ze systému 3D Bionic Sphere, který se těší velkému úspěchu už pár let, ThermoSyphon technologie také spolehlivě chladí, když se začneš potit a hřeje, když cítíš chlad. Mění pocení na energii a zvyšuje výkon pomocí termodynamiky a gravitace. Technologie sestává z velmi komplexní sítě kanálků a komor integrovaných do textilu, které mají dvojí funkci. Během aktivní fáze zaručují účinnější regulaci vlhkosti, inteligentní odvod potu do prostorů určených na chlazení. Na druhé straně, během odpočinku zabezpečuje Thermosyphon spolehlivou izolaci.

Chladicí vrstva potu na pokožce podporuje tělesnou termoregulaci. Nadbytek potu absorbují Sweat Traps, které ho následně odvádějí ven, aby se odpařil. Pot se mění z kapalného stavu na plynný v kanálcích patentované 3D konstrukce.

Podívej se na následující video, kde se o nové technologii dozvíš něco víc 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *