Frč si na bruslích FR Skates!

3. 7. 2018 | Lucka Malinova

Značka Seba se za posledních více než 10 let své existence spolehlivě vryla do povědomí mnoha inline nadšenců. Ti ji často oblibují právě kvůli nadstandardně kvalitním specializovaným freestyle a freeskate bruslím. V neposlední řade výrobce Seba vždy ten, kdo podporoval komunitu, která vznikla kolem sportu, jehož je vlastně tvůrcem. Organizace světové série ve freestyle a nově i mezinárodní skate cross závody byli samozřejmostí. Mnozí si značku Seba oblíbili právě kvůli tomu, že působila velmi evropsky. Vždy bylo vidět, kdo přesně za ní stojí a nikdy nesklouzla k výrobě levných a přehnaně ekonomických bruslí.

Bezkonkurenčně nejpopulárnější byl koncept FR bruslí, který vznikl v Paříži v roce 2006. Jeho zakladatelé, Sebastien Laffargue a Gregoire Pinto, vymysleli novou generaci freeride bruslí s pevnou vnější botou. Kombinovali v sobě vysoký, komfort, obratnost a odolnost. Můžeme na nich vidět pozornost, kterou zakladatelé věnovali detailům i nádech francouzského stylu, co přineslo bruslím úspěch po celém světe.

Seba nerostla jenom v Evropě, stále větší popularitu si získávala i v asijských zemích. Tak jako ale Seba rostla na druhém kontinentu, tak se zmenšoval vliv jejích tvůrců na samotnou značku.

Proto se rozhodli tvůrci přijít v sezóně 2018 s novou značkou FR skates, na kterou budou mít bezprostřední vliv. Těšit se můžeme na nové modely tříkolečkových freeride bruslí, klasické freestyle brusle i různé stylové doplňky, kterými si vytuníš své brusle.

fr skates

 

Předpokládaný úspěch nové podznačky předznamenává již jenom samotný fakt, že její tvůrci jsou zároveň inovátory ve světe freeride a freestyle bruslí. Přišli s myšlenkou integrovat velké ocelové pláty do freeride a freestyle bot mezi samotnou bruslařskou botu a rám. Tímto vylepšením zajistili lepší zpětnou odezvu a tuhost. Víceré značky se nechali touto myšlenkou inspirovat. Laffargue přišel také s myšlenkou redukovat prostor mezi kolečky, čímž zmenšil rámy na délku 219-231-243 milimetrů.


Pokud tě Antony Pottier nabudil, prohlédni si katalog, ať víš, na co se můžeš těšit!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *